Úvod > Základní škola > Stránky tříd škola > Třída 1.A

• velikonoční prázdniny: od čtvrtka 6. dubna 2022
  • hlavní prázdniny: od soboty 1. července 2022 do čtvrtka 31. srpna

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

V lednu jsme navštívili knihovnu, kde nás uvítala paní knihovnice. Seznámila nás s řádem knihovny, s půjčováním knih, s tituly, které jsou pro nás vhodné. Její povídání bylo poučné. Zjistili jsme, že si můžeme kdykoliv půjčit knihy a dozvědět se spoustu nového. Na konci školního roku nás bude pasovat na čtenáře. Musíme se snažit. Těšíme se na další návštěvu.

kniha1.jpg             kniha 2.jpg                 kniha3.jpg

kniha4.jpg                     kniha5.jpg

ROK 2023 - TŘI KRÁLOVÉ

tři 1.jpg            tři 2.jpg

Vánoční vyrábění, výzdoba, stromek na náměstí, Mikuláš

Měsíc prosinec je měsíc čekání na Mikuláše a Vánoce. Učíme se pranostiky spojené se sv. Martinem, sv. Mikulášem, říkáme si o zvycích a tradicích Vánoc. Vyráběli jsme svícen z jablíček, dělali ozdoby na stromeček na náměstí. Naše třída je provoněna kouzlem Vánoc.

stromek 1.jpg     stro2.jpg

svicen.jpg svi1.jpg svic2.jpg svice3.jpg svice4.jpg

holky.jpg                 kluci.jpg

mikulas.jpg  mik1.jpg  mik3.jpg  mik2.jpg

kůň.jpg     anděl.jpg    mikuláš.jpg

HODINA PRVOUKY S OCHUTNÁVKOU

PODZIM - ovoce a zelenina

V hodině pracovních činností jsme modelovali a v prvouce probírali ovoce a zeleninu. Připomněli jsme si všechny druhy a řekli si, které sklízíme právě na podzim. Poznávali jsme podle tvaru, vůně i podle chuti. To nás bavilo nejvíce.

Zavřeli jsme oči a čekali, co nám přistane na jazyku - třeba i česnek a cibule. Moc jsme se nasmáli. Nakonec jsme všechno snědli.

ovoce.jpg               ovoce11.jpg               ovoce12.jpg

ovoce 1.jpg                       ovoce2.jpg

Den stromů

Den stromů jsme prožili v areálu naší školy. Navštívili jsme zahradní učebnu, zahrádku, jezírko, vykládali o přírodě, stromech atd.

Ve třídě jsme vytvořili stromy, na kterých jsou listy s našimi jmény. I když chodíme teprve dva měsíce do školy, každý z nás se na list podepsal. Jsme šikovní.

str6.jpg

stromy.jpg  str1.jpg  str2.jpg str5.jpg

TĚLESNÁ VÝCHOVA

V hodinách tělesné výchovy se máme nejlépe. Cvičíme s míčem, švihadlem, na lavičkách, žebřinách. Běháme, skáčeme - prostě paráda.

Nejvíc se nám líbilo cvičení s padákem.

tv.jpg  tv2.jpg  tv3.jpg  tv4.jpg

VENKOVNÍ UČEBNA

23. 9. jsme se seznámili s venkovní učebnou, prohlédli jsme si zajímavé panely spojené s přírodou, zahráli piškvorky. Těšíme se na další venkovní výuku.

venkovní výukavenkovní výukavenkovní výukavenkovní výuka

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

19. 9. jsme navštívili dětské oddělení knihovny. Paní knihovnice nás seznámila s možností půjčování knih, naučila nás se orientovat mezi tituly knih. Se zájmem jsme poslouchali pohádku. Těšíme se na samostatné přečtení knížky.

knihy1.jpg knihy2.jpg knihy3.jpg

LOUTKY TANČÍ

13. 9.  jsme byli na loutkovém představení, kde jsme si poslechli povídání o loutkách a dokonce jsme si je mohli vyzkoušet vodit. Představení se nám líbilo.

LOUTKY TANČÍ  LOUTKY TANČÍ               LOUTKY TANČÍ

KORFBAL

14. září pro nás byla moc zajímavá.

Měli jsme možnost seznámit se zajímavým sportem - korfbalem. Vyzkoušeli si hod na korfbalový koš a poslechli si pravidla hry. Bylo to super.

KORFBAL

KORFBALKORFBALKORFBALKORFBAL