Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Otevření MŠ

Otevření MŠVážení rodiče,

provoz MŠ bude zahájen od 12.4. 2021. Do školky nastoupí pouze předškoláci (nejstarší děti, pro které je vzdělávání povinné).

Několik potřebných informací:

Děti budou rozděleny max. po 15 dětech v jedné třídě.

Děti nemusí mít ve školce roušky.

Děti budou 2x týdně, a to v pondělí a ve čtvrtek testovány antigenními testy.

Testy provádí dítěti zákonný zástupce (doprovod dítěte) za přítomnosti pedagogického pracovníka. Testování bude probíhat ve vestibulu MŠ a u bočního vchodu MŠ, kde vstoupí vždy 1 rodič a 1 dítě. Rodič se rozhodne, které testovací místo si vybere. Po provedení testu odchází rodič s dítětem do venkovních prostorů (areálu MŠ) a čeká na výsledek testu. Počítejte, prosím, s 15 min. čekáním na výsledek testu.

Testovat se nemusí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek RT-PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší 48 hodin) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19. Testovat se nemusí také ty, které onemocnění COVID-19 již prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Je to ovšem nutné prokázat (např. potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě).

Bližší informace obdrží rodiče e-mailem.

Příloha 1.docx

Testování dětí v MŠ - návod.pdf