Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Zápis do 1. tříd - rezervační systém

Publikováno 1. 3. 2024 12:10

Don Quijote a ti druzí

Divadelní představení s tímto názvem zhlédli žáci 7. a 8. tříd přímo v budově školy a úplně je nadchlo. "Bylo to vtipné, poučné, nasmáli jsme se a ani nám nevadilo, že nás polili vodou. Takových představení bychom uvítali víc. Někteří z nás se dokonce ocitli i na pódiu a zahráli si spolu s herci. "

Publikováno včera v 12:17

O pohár Zdravého města Prostějov

Ve čtvrtek 18. dubna proběhla tradiční soutěž v prostorách haly Sportcentra pro smíšená družstva žáků 6. tříd. Letošního ročníku se zúčastnilo 17 družstev a naši žáci ze 6. A (Alžběta Ředinová, Tobiáš Pospíšil, Aneta Straková, Jakub Špaček) obsadili krásné 4. místo a družstvo ze 6.

Publikováno včera v 11:27

Poznej přírodní vědy

Dne 17.4. si nadaní žáci naší školy přišli vyzkoušet soutěž v rozpoznávání různých přírodních věd. Ze třídy 5.B přišli: Procházka Tomáš, Starzyková Sarah, Vidlář Matěj, Swiatková Sofie, Citová Eliška a Frnková Eliška.

Publikováno včera v 11:11

Olympijský odznak 2024

Ve čtvrtek 11. dubna proběhl na naší škole již 13. ročník Odznaku všestrannosti olympijských vítězů pod záštitou bývalé olympijské vítězky Šárky Kašpárkové. Letošního ročního se zúčastnilo 182 žáků v 15 družstvech z 11 škol na Prostějovsku.

Publikováno 15. 4. 2024 17:07

Úspěch v halové atletice

V pátek 12. dubna se konaly v Prostějově závody v halové atletice. Soutěžilo se v těchto disciplínách: skok z místa, hod medicinbalem, hod oštěpem, štafeta, sprint a "blecha". Obrovského úspěchu dosáhly starší dívky, které ve složení Ella Pospíšilová ze 6. A, Sára Gottwaldová ze 7.

Publikováno 14. 4. 2024 19:43

Rozvrh snů

Projektový den s tímto názvem si užili v pátek 12. dubna žáci 2. tříd. Vymyslet, pojmenovat a výtvarně ztvárnit rozvrh, který by je bavil a byl pro ně "nej", nebylo zrovna jednoduché a některým žákům daly naplánované aktivity pořádně zabrat.

Publikováno 14. 4. 2024 19:25

2. část Miniškoličky

Ve čtvrtek 11. dubna proběhla druhá část adaptačního projektu zaměřeného na naše předškoláky a tentokrát se jí skvěle zhostili žáci 2. A a 2. B spolu se svými třídními učitelkami. Nastávajícím prvňáčkům se aktivity opět velmi líbily.

Publikováno 12. 4. 2024 11:59

Projekt - Dětská kniha

V pátek 5. dubna proběhl ve třídách 2. A a 2. B projektový den s názvem DĚTSKÁ KNIHA. Žáci si užili různorodé aktivity spojené s knihami. Vyráběli obal na knížku, leporela, záložky a vymýšleli pravidla pro chování ke knize. Povídali si o spisovatelích a ilustrátorech.

Publikováno 5. 4. 2024 21:27

Projekt Velikonoce

Na středu 27. března byl připraven pro 5. A  a 7. A společný projektový den s názvem Velikonoce. Celé dopoledne si kluci i holky z obou tříd vzájemně pomáhali při plnění nejrůznějších úkolů.

Publikováno 2. 4. 2024 22:11

Novější 1 3 14 27 40