Aktuality ZŠ

Informace k zápisu do 1. tříd

viz. Základní škola - Zápis do 1. třídy

Okresní kolo konverzace v německém jazyce

30. ledna proběhla na ZŠ Jana Železného soutěž, která prověřila schopnosti žáků komunikovat v němčině. V 1. kategorii skončili Matěj Doležal na 4. místě a Tereza Malíková na 5. místě. V 2. kategorii Gita Oulehlová na 6. místě a Klára Zábojová na 9. místě.

Více

Publikováno 6. 2. 2024 13:58

Plavecké závody

31. ledna se uskutečnily tradiční plavecké závody prostějovských škol. Naše družstvo, složené ze žáků 2. stupně (Alice Slavotínková, Pavel Znojil, Sebastian Nagy, Olena Muzychuk, Denis Ševčík, Antonín Mochťák a Aneta Straková), vybojovalo celkově krásné 2. místo. Ve štafetě jsme byli úplně nejlepší!

Více

Publikováno 6. 2. 2024 9:52

6. místo v kraji

V pátek 26. ledna se naše družstvo ve složení Adam Langer, Šimon Sova, Filip Řehulka ze 4. B, David Hruda, David Komárek z 5. A, Adam Vicány, Matěj Vidlář a Michal Horák z 5. B zúčastnilo krajského finále ČEPS Cupu ve florbale.

Více

Publikováno 30. 1. 2024 10:57

Matematický klokan nanečisto

Dne 10.1. si žáci naší školy přišli vyzkoušet soutěž Matematický klokan. Vysvětlili jsme si, jak postupovat, jak jsou hodnoceny a bodovány úkoly. Každý si vyzkoušel svoji kategorii, a aby se žákům dobře přemýšlelo, dostali malou sladkost. Všichni si zasloužili pochvalu za velikou snahu! Ze 3.

Více

Publikováno 15. 1. 2024 21:16

Lyžařský kurz

7. třídy odjíždějí v neděli 14. ledna do Stříbrnic na lyžařský výcvikový kurz. Přejeme žákům i vyučujícím spoustu zážitků a legrace na sněhu, začátečníkům trpělivost při výuce lyžařského umění, žádné pády, a ať jim ten týden pomalu ubíhá!

Více

Publikováno 13. 1. 2024 13:31

Adventní středa

Na středu 20. prosince vyhlásil Žákovský parlament soutěž o nejoriginálnější vánoční stromeček a navíc měli všichni žáci i učitelé přijít v barvách Vánoc, nejlépe v červené či zelené. Některé třídy to vzaly opravdu poctivě a byl na ně moc pěkný pohled.

Více

Publikováno 21. 12. 2023 11:38

Vítězové florbalového turnaje

Ve středu 20. prosince se odehrálo okresní kolo florbalového turnaje a naši kluci vybojovali zlato. Hráli ve stejném složení jako minulý týden v okrskovém kole a my jim všichni moc blahopřejeme a děkujeme za skvělý výkon!

Více

Publikováno 21. 12. 2023 11:19

Vánoční koncert v kostele

V pondělí 18. prosince se do jednoho místa zaplnil kostel Povýšení sv. Kříže v Prostějově. Dětský pěvecký sbor Melantriška pod vedením paní učitelky Langerové připravil pro rodiče, prarodiče, pedagogický sbor a spolužáky hodinový program plný vánočních písní a příběhů.