Novější 1 3 9 17 25

Divadelní představení v Duze

Ve středu 9. října navštívily nejstarší děti divadelní představení v Duze Kašpárek v pekle. Jeviště tvořila jednoduchá scéna, na které vystupovali nejen známí herci, ale i nádherné loutky hlavních pohádkových hrdinů. Pohádku prolínaly veselé písničky a zpěv Evy Hruškové a Zdeňka Rohlíčka.

Autor: I.K. Publikováno 15. 10. 2024 16:45

Divadlo ve školce

Ve čtvrtek 3. října k nám do školky přijelo divadlo Kejkle z Brna s pohádkou Smolíček a Jezinky. Děti nebyly jen pasivními diváky, ale měly možnost se aktivně zapojit do děje pohádky.

Autor: I.K. Publikováno 8. 10. 2024 18:25

Dýňový den

V úterý 1. října jsme měli ve všech třídách mateřské školy „Dýňový den“. Děti kreslily, malovaly a vyráběly dýně z papíru, plnily pracovní listy a na školní zahradě dlabaly dýně.

Autor: I.K. Publikováno 6. 10. 2024 21:58

Canisterapie

V prvním říjnovém týdnu se všechny děti zúčastnily canisterapie na školní zahradě. Navštívila nás paní Jana Mužíková se svým čtyřnohým přítelem Arvidem. Děti se naučily, jak se chovat k cizím pejskům, česaly, hladily a krmily pejska pamlsky, házely pejskovi aport a vodily ho na vodítku.

Autor: I.K. Publikováno 6. 10. 2024 21:18

Sokolníci

Skupina Vancoš, která se zabývá ukázkami sokolnictví, zavítala 26. září na naši školní zahradu. Tohoto vystoupení se zúčastnily děti ze všech tříd mateřské školy. Sokolník Jean van Coppenolle, který působil jako sokolník v Německu, nám přivezl na ukázku sovy, jestřába, orla i jiné dravce.

Autor: I.K. Publikováno 1. 10. 2024 20:56

Námořnická pohádka

Ve čtvrtek 19. září navštívili naši mateřskou školu klauni Olina a Hubert a zahráli dětem Námořnickou pohádku. Ve veselé pohádce se Hubert s Olinou  vydali na dalekou plavbu, při které nechyběly námořnické písničky, soutěže a příběhy.

Autor: I.K. Publikováno 23. 9. 2024 19:24

Jablíčkový den

V úterý 17. září jsme měli ve školce Jablíčkový den. Děti si přinesly jablíčka ze svých domovů. Povídali jsme si o jablíčku, o využití ovoce a přínosu pro naše zdraví. Děti si poslechly pohádky, malovaly jablíčka, plnily „jablíčkové úkoly", zpívaly písně a naučily se říkadla s jablíčkovou tematikou.

Autor: I.K. Publikováno 22. 9. 2024 14:15

Zahájení školního roku 2024/2025

V pondělí 2. září byl zahájen školní rok 2024 - 2025.

Autor: I.K. Publikováno 8. 9. 2024 21:32

Přání na prázdniny

Všem dětem a rodičům přejeme krásné prázdniny plné sluníčka a pohody, mnoho zajímavých zážitků a příjemně strávenou dovolenou. Rodičům děkujeme za výbornou spolupráci.

Autor: I.K. Publikováno 25. 6. 2024 22:41

Dopravní hřiště

Děti mateřské školy navštěvují během školního roku, na podzim a na jaře dopravní hřiště. Děti se seznámí s pravidly silničního provozu a vyzkouší si různé situace na silnici. Křižovatky se semafory nebo kruhový objezd mohou děti projíždět na kole, koloběžkách nebo motokárách.

Autor: I.K. Publikováno 25. 6. 2024 22:26

Novější 1 3 9 17 25