Novější 1 3 8 15 22

ZŠ a MŠ Melantrichova

Publikováno 9. 4. 2024 16:39

Růžový den

Ve středu 17. dubna jsme měli ve školce Růžový den. Děti i paní učitelky přišly v růžovém, ať už to bylo tričko, mikina, nebo čelenka ve vlasech. Ve třídách jsme tvořili, vyráběli, malovali, poznávali růžové předměty a povídali jsme si o tom, co vše je růžové.

Autor: I.K. Publikováno 20. 4. 2024 19:18

Divadelní představení v Duze

V úterý 16. dubna navštívily nejstarší děti divadelní představení v Duze. CziDivadlo z Prahy zahrálo pohádku O princezně, Luciášovi a makových buchtách.  Romantická pohádka s muzikálovými melodiemi písniček, výpravná scéna, rekvizity a neobvyklá zápletka potěšila všechny děti.

Autor: I.K. Publikováno 20. 4. 2024 18:30

Ekocentrum Iris - Tajemství lesa

V dubnu nás navštívili zaměstnanci Ekocentra Iris a připravili pro děti ekologický výukový program Tajemství lesa. Děti se hravou formou seznámily se správným chováním v přírodě, dozvěděly se mnoho zajímavého o lese a jeho významu pro člověka, o funkci lesa a o životě v lese.

Autor: I.K. Publikováno 11. 4. 2024 7:53

Kytarový koncert

V pondělí 8. dubna přijal pozvání do naší mateřské školy prostějovský hudebník a kytarista pan Marek Soldán. Hudební program s názvem Lidové písničky se nám velmi líbil.

Autor: I.K. Publikováno 10. 4. 2024 19:04

Loutkofest 2024

Ve středu 3. dubna navštívily děti ze třídy Krtečků a Včeliček Loutkofest v prostějovském zámku. Děti viděly ukázku scén a loutek divadla Pronitka, ukázku umění řezbáře, prohlédly si malá divadélka a v jednom si mohly i zahrát. Nechyběly ani dílničky pro děti. Program se všem dětem velmi líbil.

Autor: I.K. Publikováno 10. 4. 2024 17:57

Kouzelnické vystoupení

V úterý 2. dubna navštívilo naši mateřskou školu Duo Waldini - divadlo kouzel. Kouzelník se svou asistentkou předvedli dětem zábavnou  kouzelnickou show. Děti velmi aktivně zapojovali do dění, což se jim velice líbilo.

Autor: I.K. Publikováno 6. 4. 2024 19:04

Zdobení velikonočních stromečků na náměstí

Tak jako každý rok, i v letošním roce jsme s dětmi nazdobili velikonoční stromečky na prostějovském náměstí. Děti vyrobily v mateřské škole pěkné ozdoby a nazdobily své stromečky, který budou náměstí krášlit v době velikonočních svátků.

Autor: I.K. Publikováno 31. 3. 2024 20:43

Písečná animace

V pátek 22. března měly děti možnost vidět a vyzkoušet si písečnou animaci pod vedením umělkyně a účastnice soutěže Česko Slovensko má talent. Co si pod tímto pojmem představit? Písečná animace je kreslení příběhů v písku za doprovodu hudby, vše se snímá kamerou a přes projektor promítá na plátno.

Autor: I.K. Publikováno 24. 3. 2024 17:53

Zelený den

Ve středu 20. března jsme se ve školce všichni oblékli do zelené barvy. Zelená je jaro, tráva, listy na stromech i první jarní rostlinky. Děti tvořily, kreslily, zpívaly, cvičily a hledaly zelené předměty ve třídě. Zelenou barvu jsme poznávali i na vycházce do přírody.

Autor: I.K. Publikováno 21. 3. 2024 17:48

Novější 1 3 8 15 22