Divadelní představení v Duze

V úterý 16.ledna navštívily nejstarší děti divadelní představení v Duze Pejsek a kočička jdou do divadla. Pohádka vyprávěla o tom, jak pejsek a kočička spolu hospodařili a chystali se do divadla za svými kamarády.

Autor: I.K. Publikováno 24. 1. 2024 17:40

Divadelní představení O kůzlátkách

V pondělí 15. ledna 2024 nás navštívilo divadlo Kejkle z Brna. Děti zhlédly veselou pohádku Petry Klímové o nezbedných kůzlátkách, starostlivé mamince a hloupém vlkovi. Děti se na hraní pohádky aktivně podílely a nakonec v příběhu všechno dobře dopadlo.

Autor: I.K. Publikováno 17. 1. 2024 22:22

Ekocentrum Iris - Ptáci na krmítku

Druhý týden v lednu přijely do naší školky lektorky Ekocentra IRIS v Prostějově s ekologickým programem Ptáci na krmítku. Děti se  dozvěděly informace o základních druzích ptáků, které mohou u krmítka vidět a také informace o správném přikrmování ptactva.

Autor: I.K. Publikováno 13. 1. 2024 17:28

Vánoce 2023

V úterý 19. prosince proběhlo ve všech třídách mateřské školy vánoční posezení u stromečku. Ochutnávali jsme cukroví, zazpívali si společně vánoční písně a koledy, dělali i různé vánoční zvyky – pouštění ořechových lodiček, rozkrojení jablíček a další. Nakonec jsme se všichni dočkali i Ježíška.

Autor: I.K. Publikováno 23. 12. 2023 19:42

Vánoční pohádka

V pondělí 18. prosince 2023 nás navštívilo Divadlo dětského diváka z Přerova. V pohádkovém pásmu Míši Borošové děti zhlédly krátké pohádky s vánoční tematikou, zpívaly koledy, pomáhaly péct vánoční perník. Děti se na hraní pohádek aktivně podílely.

Autor: I.K. Publikováno 20. 12. 2023 20:21

Vánoční vyrábění s rodiči 2023

V předvánočním čase se uskutečnilo ve všech třídách mateřské školy vánoční vyrábění dětí s rodiči. Rodiče přišli společně s námi strávit předvánoční čas. Děti předvedly krátká vystoupení, zatancovaly, zazpívaly koledy a vánoční písně. Společně s rodiči vyrobily stromečky, které si odnesly domů.

Autor: I.K. Publikováno 20. 12. 2023 20:15

Vánoce v Duze

V úterý 12. prosince navštívily nejstarší děti představení v Duze s názvem Mikulášská a vánoční merenda. Děti zažily spoustu legrace, zábavy a her v předvánoční sváteční atmosféře. Nechyběla výuka tanců, písničky o adventních strašidlech a zvycích, soutěže s vánoční tematikou a ve zpívání koled.

Autor: I.K. Publikováno 17. 12. 2023 17:54

Vánoční pohádka

V pondělí 11. prosince nás navštívilo divadlo Kejkle s představením Vánoční pohádka. Příběhem o narození Ježíška děti provedl veselý andělíček a nezbedný čert. Všechny děti se na hraní pohádky aktivně podílely a diváci je odměnili velkým potleskem.

Autor: I.K. Publikováno 17. 12. 2023 17:20

Fialový den

Ve čtvrtek 7. prosince se celá školka rozzářila fialovou barvou. Fialová barva historicky patřila vždy k adventu a symbolizovala noblesu a důstojnost. Děti i paní učitelky přišly ve fialové barvě, ať už to byly kalhoty, mikina, čelenka nebo mašle ve vlasech.

Autor: I.K. Publikováno 10. 12. 2023 14:30

Mikuláš 2023

Tak jako každý rok, i letos přišel do mateřské školy Mikuláš se svou družinou. Žáci 9. tříd základní školy se proměnili v čerty, anděly a Mikuláše a přišli do školky na mikulášskou nadílku. Obešli všechny třídy, poslechli si krásné básničky a písničky a strávili s dětmi příjemný společný čas.

Autor: I.K. Publikováno 7. 12. 2023 17:27