Divadelní představení v Duze - Vánoční čas

V úterý 21.listopadu navštívily nejstarší děti divadelní představení v Duze Vánoční čas. Děti se v příběhu seznámily s tradicemi a zvyky českých Vánoc, v představení je navštívilo také Jú a Hele.

Autor: I.K. Publikováno 27. 11. 2023 19:20

Uzavření MŠ

MŠ Melantrichova bude v pondělí 27.11.2023 uzavřena z důvodu stávky zaměstnanců. Podrobnější informace obdrželi rodiče e-mailem.

Publikováno 22. 11. 2023 14:50

Hnědý den ve školce

Autor: I.K. Publikováno 18. 11. 2023 16:48

Halloweenská párty 2023

V pondělí 30. října jsme ve školce slavili Halloween. Třídy mateřské školy byly vyzdobeny halloweenskou výzdobou. Děti i paní učitelky přišly již ráno oblečené do kostýmů čarodějek, kostlivců, dýní a jiných strašidýlek. Společně s divadlem Kejkle jsme zpívali, tancovali a  soutěžili.

Autor: I.K. Publikováno 4. 11. 2023 13:46

Ekocentrum Iris ve školce

Ve středu 18. října navštívili mateřskou školu zaměstnanci Ekocentra Iris. Připravili pro děti program s názvem Hrátky s podzimní vílou. Děti plnily společně s vílou různé tvořivé i pohybové úkoly.

Autor: I.K. Publikováno 23. 10. 2023 22:04

Divadelní představení v Duze Šípková Růženka

V úterý 17. října navštívily nejstarší děti divadelní představení v Duze Šípková Růženka. Jeviště tvořila jednoduchá scéna, na které vystupovali nejen známí herci, ale i nádherné loutky hlavních pohádkových hrdinů. Pohádku prolínaly veselé písničky a zpěv Evy Hruškové a Zdeňka Rohlíčka.

Autor: I.K. Publikováno 22. 10. 2023 15:11

Oranžový den

Ve čtvrtek 5. října jsme měli ve všech třídách mateřské školy "Oranžový den". Smyslem barevného dne je uvědomění si dané barvy ve vztahu k aktuálnímu ročnímu období.

Autor: I.K. Publikováno 8. 10. 2023 17:10

Pohádkové hity z Televize Věž

V úterý 3. října přijali pozvání do naší mateřské školy herci z brněnského divadla Věž. Děti mohly slyšet největší hity ze známých pohádek o včelých medvídcích, z pohádky o kocouru Modroočkovi i jiné známé písničky. Představení bylo velmi originální, veselé a roztancované.

Autor: I.K. Publikováno 7. 10. 2023 16:01

Žlutý den ve školce

Ve středu 27. září se celá školka rozzářila žlutou barvou. Děti i paní učitelky přišly v něčem žlutém, ať už to byly kalhoty, tričko, mikina nebo čelenka ve vlasech.  Ve třídách jsme tvořili, malovali, vyráběli a poznávali žluté předměty.

Autor: I.K: Publikováno 28. 9. 2023 16:56

Sokolníci

V úterý 26. září zavítala na naši školní zahradu skupina Vancoš, která se zabývá ukázkami sokolnictví. Tohoto vystoupení se zúčastnily děti ze všech tříd mateřské školy. Sokolník Jean van Coppenolle, který působil jako sokolník v Německu, nám přivezl na ukázku sovy, jestřába, orla i jiné dravce.

Autor: I.K. Publikováno 28. 9. 2023 15:44