Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Písečná animace

Písečná animace

V pátek 22. března měly děti možnost vidět a vyzkoušet si písečnou animaci pod vedením umělkyně a účastnice soutěže Česko Slovensko má talent. Co si pod tímto pojmem představit? Písečná animace je kreslení příběhů v písku za doprovodu hudby, vše se snímá kamerou a přes projektor promítá na plátno. Písečná animace přispívá k rozvoji tvořivosti, fantazie a grafomotoriky a je nesmírně příjemnou relaxační výtvarnou technikou. Programem bylo nejprve představení a vysvětlení toho, jak písečná animace funguje. Poté následovaly dva příběhy doprovázené hudbou. První byl na téma pohádky a druhý na téma zvířátka. Všechny děti si vyzkoušely namalovat libovolný obrázek do písku, který se promítl na zeď. Písečná animace se všem velmi líbila a moc jsme si ji užili.

1711215588613.jpg1711215777612.jpg1711215777616[1].jpg