Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Prostějovská Mateřinka 2024

Prostějovská Mateřinka 2024

Dne 24. dubna proběhla v prostějovském divadle Mateřinka. Celostátní projekt Mateřinka je přehlídka mateřských škol v kategoriích hudební, výtvarně – dramatická a pohybová a patří do akcí pro mateřské školy. Této akce se zúčastnil i taneční kroužek pod vedením paní učitelky Adély Jirákové, ve kterém se schází některé děti ve věku od 3 do 5 let ze tříd Motýlků, Broučků, Včeliček a Berušek. Na Mateřince děti předvedly taneční zpracování pohádky Odvážná Vaiana. Představení ze strany rodičů i dětí sklidilo kladné ohlasy, a co je hlavní, děti z kroužku si vystoupení na divadelních prknech velmi užily.

1717085867206.jpeg

Pod vedením učitelek Gabriely Takáčové a Anny Kiškové si děti ze třídy Krtečků připravili taneční vystoupení. Společně s dětmi jsme se přesunuli na malý řecký ostrůvek, na kterém nás čekalo jedno velké letní dobrodružství. Za pomocí tance v rytmu známých písniček od skupiny ABBA jsme se pokusili přenést letní náladu i na Vás – protože ABBA + léto + láska = MAMMA MIA! Vystoupení se dětem velice povedlo a náramně jsme si to všichni užili.

1 001.jpg2 001.jpg