Vánoční kabaret

V úterý 6. prosince navštívily nejstarší děti divadelní představení v Duze  - Vánoční kabaret. V pořadu se děti přenesly do dřívějších dob, kdy ještě v období adventu chodily po vesnicích různé maškary jako třeba Barborky, Lucky, Mikuláška, Ambrož a Perechta.

Autor: I.K. Publikováno 9. 12. 2022 18:59

Mikuláš, andělé a čerti nadělovali...

Dopoledne 5. prosince přišel za námi do školky Mikuláš, který nepřišel sám. S dárky mu pomáhali hodní andělé a také čerti. Zavítali do všech tříd mateřské školy. Děti přednesly Mikuláši básničky, zazpívaly písničky a také slíbily, že nebudou zlobit.

Autor: I.K. Publikováno 7. 12. 2022 16:46

Adventní tvoření s rodiči

Poslední listopadový den se ve všech třídách mateřské školy konalo adventní tvoření dětí a rodičů. Rodiče přišli společně s námi strávit předvánoční čas. Děti předvedly krátká vystoupení, zazpívaly písně i koledy. S rodiči pak vyráběly vánoční ozdoby a dekorace. Výrobky se všem velmi povedly.

Autor: I.K. Publikováno 3. 12. 2022 20:28

Vánoční příběh

V úterý 29. listopadu  přijal pozvání do naší mateřské školy prostějovský hudebník a kytarista pan Marek Soldán. Hudební program s názvem Vánoční příběh se nám velmi líbil. Všechny děti se skvěle zapojily do hudebního vystoupení, zazpívaly si společně známé vánoční písně a koledy.

Autor: I.K. Publikováno 3. 12. 2022 18:25

Zábavné vystoupení klauna

Ve středu 23. listopadu navštívil naši školku klaun Jan Hubert Šprynar. Děti se aktivně zapojily do vystoupení. Zábavné dopoledne se všem velmi líbílo.

Autor: I.K. Publikováno 3. 12. 2022 18:15

Zdobení vánočních stromečků

Mateřská škola se i letos zhostila úkolu, ozdobit vánoční stromečky na náměstí T. G. Masaryka. Ve všech třídách děti vyráběly originální ozdoby z různého materiálu, kterými pak nazdobily dva stromečky u muzea. Jak se nám povedly, můžete zhlédnout na náměstí.

Autor: I.K. Publikováno 24. 11. 2022 15:04

Divadelní představení ve školce

V pondělí 14. listopadu se v mateřské škole konalo divadelní představení. Děti se pobavily a poučily při sledování divadelní pohádky O skřítku Vítkovi a mlsném autíčku. Představení bylo pojato interaktivně, děti si při něm zacvičily, zatančily a zazpívaly a pohádku si náležitě užily.

Autor: I.K. Publikováno 17. 11. 2022 14:04

Duhová kulička

Ve středu 9. listopadu navštívily nejstarší děti divadelní představení v Duze - „Křoupat zdravě - dá se hravě‘‘. Pořad byl „velkým dialogem“ s dětmi. Tématem bylo totiž zdravé jídlo.

Autor: I.K. Publikováno 17. 11. 2022 13:13

Ekocentrum Iris - Dobrou noc, ježku

V měsíci listopadu navštívili mateřskou školu zaměstnanci Ekocentra Iris. Připravili si pro děti velmi aktivní a tvořivý ekologický program o životě ježka. Živý ježek byl totiž hlavním hrdinou zajímavé besedy.

Autor: I.K. Publikováno 17. 11. 2022 12:55

Návštěva hvězdárny

Každý měsíc s dětmi rádi navštěvujeme pohádkové výukové programy v Lidové hvězdárně v Kolářových sadech. Prostřednictvím pohádek se dozvíme vždy něco nového o planetách naší sluneční soustavy, souhvězdích, Zemi i Slunci. Děti si mohou prohlédnout modely planet i svítící glóbusy.

Autor: I.K. Publikováno 6. 11. 2022 17:22