Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

Provoz školní družiny: Čtvrtek 28. března 2024

Vážení rodiče,

v případě zájmu Vašeho dítěte o prázdninový provoz v době velikonočních prázdnin 28. března 2024 si vyzvedněte přihlášku ve své školní družině a řádně vyplněnou odevzdejte nejpozději  25. 3. 2024 ve ŠD při ZŠ Prostějov, Dr. Horáka 24. Přihlášku přineste osobně nebo do poštovní schránky školy.

Provoz ŠD od 7.00 - 16.00 hodin. Příchod do ŠD je do 9.00 hodin. Jídelna nevaří.

S sebou si dítě přinese svačinu a pití na celý den, přezůvky.

V případě dotazů pište na email: sdhor@seznam.cz

Projekty školní družiny:

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

PUTOVÁNÍ ZA KRTEČKY (Spolupráce s MŠ)

SPOLUPRÁCE S LOUTKOVÝM DIVADLEM PRONITKA

Vážení rodiče,
naše školní družina začala spolupracovat s Loutkovým divadlem Pronitka. Děti malují obrázky loutek, z nichž některé budou vystaveny v GALERII ZÁMKU
v Prostějově, jiné budou zdobit naši Galerii na plotě. Srdečně Vás zveme k prohlídce výstavy loutek s doprovodným programem. Pokud budete mít zájem
o vstupenky k doprovodným programům, je možné je zakoupit i u Vaší vychovatelky/vychovatele. Cena vstupenky je 150 Kč.

pozvánka_vernisaz (21 x 14.8 cm) (1)[4].png
plakat_ruzickova.png
plakat_klasek.png

PROGRAM "BIJÁSEK" 2. pololetí šk. rok 2023/2024

Předplatné na následující pololetí činí 500 Kč

bijasek_jaro24.png

Základní informace pro rodiče o činnosti ŠD.

V ranních činnostech školní družiny si děti mohou hrát podle svých zájmů, malují si, hrají si se stavebnicemi, společenskými hrami, mohou se dívat na pohádky, odpočívat. V 7:40 h. je vychovatelka odvede do třídy a předá p. učiteli. V době ranních činností o děti pečují vychovatelé dle rozpisu služeb.

Po obědě si děti opět převezme vychovatelka a probíhá odpočinková činnost, kde vychovatelka nejdřív čte dětem knihu ( jsme zapojeni do projektu „ Celé Česko čte dětem 20 minut denně ) a potom si děti hrají individuálně (stavebnice, společenské a stolní hry, námětové hry, skládačky, puzzle, omalovánky...) nebo hrají různé skupinové a didaktické hry s vychovatelkou atd.

Od 13:30h. probíhá v ŠD zájmová činnost (pracovně- technická, výtvarná, sportovní, přírodovědná...), chodíme na vycházky, na hřiště, podle počasí a zájmu dětí. V tuto dobu omezte prosím vyzvedávání dětí, abyste nerušili činnost ŠD.

Po 15:00 hodině hrajeme s dětmi různé didaktické hry na procvičení učiva a děti si mohou hrát individuálně.

Vyzvedávat děti si můžete každý den po obědě až do 13:30 hodin a pak od 15:00 do 17:00 hodin kdykoli podle rozpisu.

Dokument k uvolnění ze školní družiny:

uvolneni.doc

Rozdělení oddělení ŠD: v době od 11:40 do 15:00 hodin

1. oddělení : Valérie VÁŇOVÁ, DiS. - 2. B + část 3. B

2. oddělení : Jitka FIALOVÁ - 3. A + část 4. A

3. oddělení : Bc. Tomáš WINKLER - 2. A + část 4. A

4. oddělení : Ivona MUSILOVÁ - 1. B + část 4. B

5. oddělení : Mgr. Jana MLČOCHOVÁ - 1. A + část 3. B

MŮŽETE ZVONIT : 12:30 – 15:00 hod.

ODPOLEDNÍ DRUŽINA – 15:00 – 17:00 hod.

Zvoňte na :

PONDĚLÍ Fialová

ÚTERÝ Winkler

STŘEDA Mlčochová

ČTVRTEK Musilová

PÁTEK Váňová

Telefonický kontakt na ŠD 730526217

Koncert s flétnou

Ve čtvrtek 2. 6. 2022 proběhl ve školní družině koncert s flétnou. Studentka SPŠ dětem představila flétnu sopránovou a altovou. Zahrála nám několik krásných skladeb a zodpověděla spoustu otázek.

Publikováno 9. 6. 2022 8:16

Vyhodnocení sportovní olympiády jednotlivců

Dne 27. 5. 2022 proběhlo ve školní družině vyhodnocení sportovní olympiády jednotlivců. Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme.                                           1. třída - 1. Lukáš Adamík, 2. Radim Bretschneider, 3.

Publikováno 3. 6. 2022 14:52

Sportovní olympiáda jednotlivců

Dne 26. 5. se uskutečnila akce ve školní družině "Sportovní olympiáda jednotlivců", která se konala na školním hřišti. Olympiády se zúčastnilo všech pět oddělení. Počasí vyšlo na výbornou a sportovci z družiny předvedli excelentní výkony.

Publikováno 1. 6. 2022 14:44

Výtvarná soutěž Jaro je tady

V tradiční výtvarné soutěži, kterou vyhlašuje Sportcentrum - dům dětí a mládeže Prostějov, jsme i letos bodovali, a dokonce 7x. V kategorii 6 letých získala 2. místo Dominika Chapčáková, v kategorii 7 letých 3. místo Vanesa Podhorcová. V kategorii 8 letých jsme byli nejúspěšnější - 1.

Publikováno 13. 5. 2022 9:53

Putování se skřítky

Ve středu 11. května se děti ze školní družiny zúčastnily akce na naší školní zahradě. Připraveny byly zábavné hry a soutěže pro děti a v podvečer opékání špekáčků s rodiči. Hlavním tématem bylo SLUNCE.

Publikováno 13. 5. 2022 9:47

Čarodějnický rej

Dne 5. 5. 2022 se uskutečnil ve školní družině ,,Rej čarodějnic“ na dětském hřišti. Tímto si každoročně připomínáme starý lidový zvyk ,,Pálení čarodějnic“.

Publikováno 10. 5. 2022 7:33

Provoz ŠD při ZŠ a MŠ Melantrichova ul. 60, Prostějov v době hlavních prázdnin

Provoz ŠD 15. – 19. 8. 2022 od 7:00 do 16:00 hodin.

Publikováno 5. 5. 2022 9:07

Elektronická kytara

Ve školní družině se opět rozezněly struny kytary a školou se nesly příjemné tóny. Již po několikáté nás navštívil Marek Soldán.

Publikováno 3. 5. 2022 7:19

Galerie na plotě

Naše školní družina se účastní projektu "Celé Česko čte dětem", a proto čteme dětem 20 minut denně. Pomocí četby děti motivujeme k lepší komunikaci, toleranci, vlídnosti a rozvíjení přátelství.

Publikováno 21. 4. 2022 7:30

Publikováno 20. 4. 2022 6:11