Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Desatero distančního vzdělávání

Desatero distančního vzdělávání

1. Pravidelně sleduj webové stránky školy, kde se nacházejí aktuální informace.
  2. Distanční vzdělávání je od září pro tebe povinné. Na dopoledne si neplánuj jiné aktivity.
  3. Zúčastňuj se online hodin podle rozvrhu a také samostatně pracuj podle pokynů vyučujících.
  4. Jestliže se online hodiny nemůžeš zúčastnit, je třeba, aby tě rodič omluvil třídnímu učiteli. (musí zatelefonovat nebo napsat mail)
  5. Buď v kontaktu s učiteli a třídním učitelem. Jakmile budeš mít nějaký technický problém (něco ti nebude fungovat), okamžitě se ozvi.
  6. Pokud budeš potřebovat zapůjčit školní notebook, je třeba, aby se tvoji rodiče ihned spojili s vedením školy.
  7. Během distančního vzdělávání si stanov denní řád učení. Vytvoř si k učení co nejvhodnější podmínky. Udržuj si pořádek ve věcech, pokus se odstranit vše, co by tě při učení mohlo rušit, občas si vyvětrej, protáhni se.
  8. Dodržuj termíny plnění úkolů, které ti stanoví jednotliví vyučující. Piš si do kalendáře, kdy máš co vypracovat a poslat.
  9. Pokud si nevíš s něčím rady, obrať se na své spolužáky nebo učitele. Neboj se otevřeně učiteli sdělit (např. e-mailem), že něčemu nerozumíš, že nestíháš některé úkoly z nějakých důvodů plnit apod.
  10. Online výuka probíhá v prostředí Microsoft OFFICE 365.

Postup pro přihlášení je následující:

• Otevři stránky office.com v internetovém prohlížeči
  • Stiskni tlačítko „Přihlásit se“
  • Zadej uživatelské jméno ve tvaru:

jmeno.prijmeni@zsmelan.cz např. petr.kratky@zsmelan.cz

• Zadej heslo – heslo ti bylo sděleno ve výuce (pokud jsi zapomněl, kontaktuj paní učitelku Forbelskou prostřednictvím mailu jirina.forbelska@zsmelan.cz)
  • V levém sloupci ikonek si pak vyber požadovanou aplikaci

Prostředí Microsoft Office 365 jde stáhnout také do mobilního telefonu.

Ať se ti daří!