Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Změny v testování od 17. ledna 2022

Změny v testování od 17. ledna 2022

Vážení rodiče,

informujeme Vás o změnách v testování žáků a dalších režimových opatřeních, které se mění od 17. ledna 2022.

• testování žáků bude probíhat 1x týdně v pondělí antigenními testy a týká se všech (očkovaných, neočkovaných, po prodělání nemoci)
  • izolace je nařízena osobám s pozitivním PCR testem nebo osobám, které mají pozitivní AG test provedený poskytovatelem zdravotních služeb a zároveň příznaky onemocnění covid-19, a to v délce min. 5 dnů
  • karanténa je nařízena osobám, které byly s pozitivně testovaným v rizikovém kontaktu, a to v délce 5 dnů

Za rizikové kontakty jsou považovány osoby, které byly v úzkém kontaktu  s pozitivně testovanou osobou v průběhu dvou dnů před objevením se příznaků nebo před provedením testu. Ve škole se jedná o osoby, které:

• měly s pozitivně testovaným fyzický kontakt bez použití respirátoru
  • měly s pozitivně testovaným kontakt tváří v tvář ve venkovním či vnitřním prostředí nebo s ním pobývaly v jedné uzavřené místnosti:
  • ve vzdálenosti menší než 1,5 m
  • po dobu minimálně 5 minut
  • bez použití respirátoru

Více o nových pravidlech na https://www.edu.cz/informace-msmt-ke-zmenam-v.../...