V 1., 3., 4., 5., 6. a 9. třídách probíhají besedy v rámci preventivních aktivit s dvojicí příslušníků Policie ČR. Žáci se na ně velmi těší a klidně by jejich povídání obohacené skutečnými příběhy a zážitky z jejich praxe poslouchali celé dopoledne.

V rámci společného projektu 1. a 5. tříd "vyrostl" na naší školní zahradě tento Láskovníček. Dělá nám i kolemjdoucím radost. Děkujeme žákům za společnou tvořivou práci.

Na středu 14. února se všichni ve škole moc těšili. Ráno totiž očekávali příchod Amorků, kteří ke svátku sv. Valentýna neodmyslitelně patří, aby jim předali připravená přáníčka pro svoje spolužáky, učitele, vychovatele, kuchařky či pana školníka.

Více

Publikováno 14. 2. 2024 21:25

Okresní kolo konverzace v německém jazyce

30. ledna proběhla na ZŠ Jana Železného soutěž, která prověřila schopnosti žáků komunikovat v němčině. V 1. kategorii skončili Matěj Doležal na 4. místě a Tereza Malíková na 5. místě. V 2. kategorii Gita Oulehlová na 6. místě a Klára Zábojová na 9. místě.

Více

Publikováno 6. 2. 2024 13:58

Plavecké závody

31. ledna se uskutečnily tradiční plavecké závody prostějovských škol. Naše družstvo, složené ze žáků 2. stupně (Alice Slavotínková, Pavel Znojil, Sebastian Nagy, Olena Muzychuk, Denis Ševčík, Antonín Mochťák a Aneta Straková), vybojovalo celkově krásné 2. místo. Ve štafetě jsme byli úplně nejlepší!

Více

Publikováno 6. 2. 2024 9:52

6. místo v kraji

V pátek 26. ledna se naše družstvo ve složení Adam Langer, Šimon Sova, Filip Řehulka ze 4. B, David Hruda, David Komárek z 5. A, Adam Vicány, Matěj Vidlář a Michal Horák z 5. B zúčastnilo krajského finále ČEPS Cupu ve florbale.

Více

Publikováno 30. 1. 2024 10:57

Matematický klokan nanečisto

Dne 10.1. si žáci naší školy přišli vyzkoušet soutěž Matematický klokan. Vysvětlili jsme si, jak postupovat, jak jsou hodnoceny a bodovány úkoly. Každý si vyzkoušel svoji kategorii, a aby se žákům dobře přemýšlelo, dostali malou sladkost. Všichni si zasloužili pochvalu za velikou snahu! Ze 3.

Více

Publikováno 15. 1. 2024 21:16

Lyžařský kurz

7. třídy odjíždějí v neděli 14. ledna do Stříbrnic na lyžařský výcvikový kurz. Přejeme žákům i vyučujícím spoustu zážitků a legrace na sněhu, začátečníkům trpělivost při výuce lyžařského umění, žádné pády, a ať jim ten týden pomalu ubíhá!

Více

Publikováno 13. 1. 2024 13:31

Adventní středa

Na středu 20. prosince vyhlásil Žákovský parlament soutěž o nejoriginálnější vánoční stromeček a navíc měli všichni žáci i učitelé přijít v barvách Vánoc, nejlépe v červené či zelené. Některé třídy to vzaly opravdu poctivě a byl na ně moc pěkný pohled.

Více

Publikováno 21. 12. 2023 11:38

Vítězové florbalového turnaje

Ve středu 20. prosince se odehrálo okresní kolo florbalového turnaje a naši kluci vybojovali zlato. Hráli ve stejném složení jako minulý týden v okrskovém kole a my jim všichni moc blahopřejeme a děkujeme za skvělý výkon!