Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Informace k zápisu do 1. tříd

viz. Základní škola - Zápis do 1. třídy

Bubenická show

V pondělí 27. ledna se bubnování z velké tělocvičny neslo celou školou. Všichni žáci měli možnost nejen poslouchat, ale i se připojit k Body Show, která tak zpestřila a zpříjemnila závěr 1. pololetí letošního školního roku. Představení se všem moc líbilo!

Publikováno 28. 1. 2020 14:48

2. místo na korfbalovém turnaji

10 základních škol se 20. ledna utkalo v korfbalového turnaji. Naše družstvo ve složení   vybojovalo ve finále krásné 2. místo. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Autor: K.S. Publikováno 22. 1. 2020 19:32

Projektové dny v rámci dějepisu

Svatební tabule Elišky Přemyslovny a Jana Lucemburského

Publikováno 22. 1. 2020 19:19

Hrajeme divadlo

A ne ledajaké! Náš školní pěvecký sbor pod vedením paní učitelky Daniely Waniausové již třetím rokem připravil pro své spolužáky, děti z mateřské školy, pro rodiče, prarodiče a seniory v domově důchodců dramatizaci hudební pohádky. V letošním roce přišla na řadu pohádka O dvanácti měsíčkách.

Autor: K.S. Publikováno 17. 1. 2020 9:44

Krajský přebor v šachách

Ve čtvrtek 9. ledna zvítězilo naše družstvo ve složení Petr Novotný (5. B), Lucie Kvapilová (5. B), Lukáš Bárta (4. A) a Ondřej Navrátil (2. A) v krajském přeboru v šachách s náskokem 3,5 bodů. Všichni čtyři bojovali jako lvi a turnaj zaslouženě ovládli.

Autor: K.S. Publikováno 10. 1. 2020 12:35

Ukázkové hodiny volejbalu

Ve všech 3. a 4. třídách proběhly ukázkové hodiny volejbalu pod vedením profesionálních volejbalistek. Snad se u některých žáků podařilo probudit zájem o tento krásný kolektivní sport!

Autor: K.S. Publikováno 19. 12. 2019 12:57

Kouzlo Adventu

V úterý 10. prosince se rozjeli všichni žáci 3. A a 3. B do Náměště na Hané. Čekalo je vánočně laděné dopoledne, během něhož si prošli zámek, zhlédli pohádku, popovídali si o vánočních zvycích, vyrobili si pěkný dárek anebo si nějakou drobnost koupili na malém místním jarmarku.

Autor: K.S. Publikováno 11. 12. 2019 21:19

Sportovní hvězdy dětem

V prostějovském Národním sportovním centru se pořádala v pátek 6. prosince akce s názvem Sportovní hvězdy dětem, kterou uváděla moderátorská dvojice Jan Čenský a Petr Salava.

Autor: K.S. Publikováno 11. 12. 2019 20:52

Mikulášská nadílka

Čtvrteční dopoledne patřilo Mikulášům, čertům a andělům! Téměř všichni žáci 9. tříd v nádherných kostýmech vyrazili mezi nejmenší spolužáky na 1. stupeň a do mateřské školy, aby zjistili, kdo byl celý rok hodný a zaslouží si tak mikulášskou nadílku.

Autor: K.S. Publikováno 5. 12. 2019 9:14

1. místo ve florbalu na ledě

V pondělí 2. prosince jsme ovládli ledovou plochu na náměstí T. G. Masaryka, kde Sportcentrum spolu s Domovní správou Prostějov uspořádaly turnaj ve florbale. Naše družstvo z 5. B ve složení - vyhrálo a kromě diplomu získalo poukaz na zájezd do Vídně.

Autor: K.S. Publikováno 3. 12. 2019 20:25