Ekocentrum Iris - Dobrou noc, ježku

V měsíci listopadu navštívili mateřskou školu zaměstnanci Ekocentra Iris. Připravili si pro děti velmi aktivní a tvořivý ekologický program o životě ježka. Živý ježek byl totiž hlavním hrdinou zajímavé besedy.

Autor: I.K. Publikováno 17. 11. 2022 12:55

Návštěva hvězdárny

Každý měsíc s dětmi rádi navštěvujeme pohádkové výukové programy v Lidové hvězdárně v Kolářových sadech. Prostřednictvím pohádek se dozvíme vždy něco nového o planetách naší sluneční soustavy, souhvězdích, Zemi i Slunci. Děti si mohou prohlédnout modely planet i svítící glóbusy.

Autor: I.K. Publikováno 6. 11. 2022 17:22

Halloween 2022

Poslední říjnový den jsme v naší mateřské škole oslavili svátek všech strašidel – HALLOWEEN. Třídy mateřské školy byly vyzdobeny halloweenskou výzdobou. Děti i paní učitelky přišly do školky v kostýmech a maskách a strašidelný rej mohl začít.

Autor: I.K. Publikováno 6. 11. 2022 16:40

Abeceda slušného chování

V pátek 21. října se v mateřské škole konalo divadelní představení Honzy Krejčíka Abeceda slušného chování. Celé představení bylo moc vtipné, poučné a plné písniček. Děti si zábavnou formou připomenuly všechna důležitá kouzelná slovíčka.

Autor: I.K. Publikováno 31. 10. 2022 17:46

Sokolnická show

Skupina Vancoš, která se zabývá ukázkami sokolnictví, zavítala 12.října na naši školní zahradu. Tohoto vystoupení se zúčastnili děti ze všech tříd mateřské školy. Sokolník Jean van Coppenolle, který působil jako sokolník v Německu, nám přivezl na ukázku sovy, jestřába, orla i jiné dravce.

Autor: I.K. Publikováno 16. 10. 2022 20:57

Dýňová stezka odvahy a zručnosti

V měsíci říjnu se děti ze všech tříd mateřské školy zapojily do zdobení dýní na Dýňovou stezku odvahy a zručnosti ve Smetanových sadech ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem města Prostějova, dále s mateřskými školami pod záštitou Zdravého města Prostějov.

Autor: I.K. Publikováno 13. 10. 2022 17:05

Duhová kulička

Ve středu 5. října navštívily nejstarší děti divadelní představení v Duze Čert a Káča.

Autor: I.K. Publikováno 10. 10. 2022 19:44

Divadlo ve školce

V pondělí 3. října k nám přijelo divadlo Kejkle z Brna s pohádkou Smolíček a Jezinky. Děti nebyly jen pasivními diváky, ale měly možnost se aktivně zapojit do děje pohádky.

Autor: I.K. Publikováno 9. 10. 2022 8:42

Divadelní představení Kykyryky

V úterý 20. září 2022 nás navštívilo Divadlo dětského diváka z Přerova. V pohádkovém pásmu Míši Borošové děti zhlédly spojení tří pohádek – Kouzelné barvy, Jak měla liška chaloupku z ledu a Kohoutek a slepička. Děti se na hraní pohádky aktivně podílely, účinkovaly v několika rolích.

Autor: I.K. Publikováno 26. 9. 2022 17:52

Podzimní skřítci

V měsíci září navštívili mateřskou školu pracovníci ekologického centra IRIS a připravili pro děti program na školní zahradě „Podzimní skřítci“. Děti společně se skřítkem hledaly jeho kamarády a plnily s nimi různé úkoly.

Autor: I.K. Publikováno 20. 9. 2022 14:49