Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

viz. Základní škola - Zápis do 1. třídy

SEZNAM PŘIJATÝCH DĚTÍ.- tabulka s čísly.xls

2. část Miniškoličky

Ve čtvrtek 11. dubna proběhla druhá část adaptačního projektu zaměřeného na naše předškoláky a tentokrát se jí skvěle zhostili žáci 2. A a 2. B spolu se svými třídními učitelkami. Nastávajícím prvňáčkům se aktivity opět velmi líbily.

Publikováno 12. 4. 2024 11:59

Projekt - Dětská kniha

V pátek 5. dubna proběhl ve třídách 2. A a 2. B projektový den s názvem DĚTSKÁ KNIHA. Žáci si užili různorodé aktivity spojené s knihami. Vyráběli obal na knížku, leporela, záložky a vymýšleli pravidla pro chování ke knize. Povídali si o spisovatelích a ilustrátorech.

Publikováno 5. 4. 2024 21:27

Projekt Velikonoce

Na středu 27. března byl připraven pro 5. A  a 7. A společný projektový den s názvem Velikonoce. Celé dopoledne si kluci i holky z obou tříd vzájemně pomáhali při plnění nejrůznějších úkolů.

Publikováno 2. 4. 2024 22:11

1. Miniškolička

Ve čtvrtek 21. března proběhla 1. část adaptačního programu Miniškolička pro naše předškoláky. Připravili ji žáci 3. tříd se svými vyučujícími a všem dětem z mateřské školy se program moc líbil.

Publikováno 27. 3. 2024 10:10

Ponožkový den

Ve čtvrtek 21. března si naše škola připomněla, že jsou mezi námi lidé, kterým příroda nadělila jeden chromozom navíc.  A protože chromozomy svým tvarem nápadně připomínají ponožky, podporu spoluobčanům s mandlovýma očima jsme projevili i my žáci a vyučující takzvaným Ponožkovým dnem.

Publikováno 25. 3. 2024 13:32

Práce se souřadnicemi

Dne 20.3. si nadaní žáci naší školy přišli vyzkoušet Práci se souřadnicemi. Námořní bitvu si s nadšením zahráli žáci 5.B: Matěj Vidlář, Tomáš Procházka, Sarah Starzyková, Eliška Citová a Sofie Swiatková. Ze třídy 2.A přišel Vít Špičák a Marek Studený. Všem patří velká pochvala za odvedenou práci.

Publikováno 21. 3. 2024 21:23

Projektový den - Pravěk

V pátek 1. března se věnovala celá 4. A tématu "pravěk", aby tak zakončila jednu rozsáhlou kapitolu vlastivědy. V prvních hodinách se vyráběly nástroje, kostýmy, vznikaly pravěké malby, chystalo se ohniště a vrcholila příprava na lov mamuta.

Publikováno 1. 3. 2024 11:58

Máme rádi poezii

Ve čtvrtek 29. února se sešlo v hudebně 45 žáků, kteří mají rádi poezii. K nim se přidala porota a mohla začít soutěž v recitaci. Poslechli jsme si verše od klasiků i současných básníků, nechyběla ani vlastní tvorba a ani umělecký přednes prózy.

Publikováno 29. 2. 2024 13:31

Hrátky s češtinou

Dne 21.2. si nadaní žáci naší školy přišli vyzkoušet Hrátky s češtinou. Pohráli si s písmenky a skládáním vět. Vyzkoušeli si složit věty, v nichž každé slovo začíná na stejné písmeno a luštili příběh zapsaný v obrázku. Ze třídy 5.B přišla Tereza Kulfierzová, ze třídy 2.

Publikováno 26. 2. 2024 11:58

Pěvecký sbor cvičí na Loutkofest 2024

Náš pěvecký sbor Melantriška v těchto dnech pilně nacvičuje nejen hymnu letošního Loutkofestu, ale i několik dalších písní, které na festivalu zazní. Zpívat budou i společně s prostějovskou folkovou zpěvačkou  Ashenou, z jejíchž rukou pocházejí i některé z textů.

Publikováno 21. 2. 2024 13:55