Úvod > Základní škola > Projekty > "EU - Peníze školám"

"EU - Peníze školám"

Název školy: Základní škola a mateřská škola Prostějov, Melantrichova ul. 60
Číslo operačního programu: CZ.1
Název operačního programu:  OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Název prioritní osy: Počáteční vzdělávání
Název oblasti podpory: Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách
Číslo projektu:  CZ.1.07/1.4.00/21.1667
Název projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1667
Datum zahájení: 1.9. 2011
Datum ukončení: 28.2. 2014

EU peníze školám

Naše škola se ve školním roce 2001/2012 aktivně zapojila do programu MŠMT podpory Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost s názvem „Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách, který je veřejnosti známější pod názvem „EU peníze školám“. Náš projekt s názvem „ ICT ve výuce“ rozvíjí jednak oblast cizích jazyků, kde je klíčovou aktivitou individualizace výuky cizích jazyků, jednak oblast informačních technologií, kde je klíčovou aktivitou inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT a rovněž je zaměřen na snížení výskytu rizikového chování zavedením programu primární prevence.

Finanční prostředky, které nám byly poskytnuty, slouží k materiální podpoře  školy (učební pomůcky, digitální interaktivní technika, počítačové vybavení, …), k individualizaci výuky, k dalšímu vzdělávání pedagogů, k tvorbě digitálních učebních materiálů (DUM) a k realizaci programu primární prevence.

DUM vytvářejí vybraní pedagogové naší školy, kteří zpracovávají prezentace, pracovní listy, interaktivní předváděcí sešity, které následně ověřují ve výuce. Takovýchto materiálů naše škola zpracuje téměř tisícovku, vznikne tak soubor kvalitních a ověřených sad materiálů, které vhodným způsobem podpoří vzdělávání žáků.

Tyto materiály jsou volně dostupné všem pedagogům naší školy prostřednictvím digitálního archivu, na požádání vám na adrese becvard@seznam.cz jakýkoliv materiál rádi poskytneme v původním formátu.

EU2.jpg
EU1.jpg