Výuka češtiny pro ukrajinské žáky 2.

Více

Autor: K.S. Publikováno 26. 9. 2022 20:00

Branný závod

Ve středu 21. září se uskutečnil branný závod s názvem "O POHÁR PRIMÁTORA MĚSTA PROSTĚJOVA", kterého se zúčastnilo 32 družstev žáků základních škol. Štěstí nám opravdu přálo a my jsme tento závod doslova ovládli. Naši žáci si totiž vybojovali 1. místo v kategorii 7.

Více

Publikováno 26. 9. 2022 19:23

Osmisměrka v šifrách

V rámci podpory šikovných žáků proběhla dne 22. září první soutěž, a to v osmisměrkách. Žáci si vyzkoušeli najít 34 slov ve velké dopravní osmisměrce.Úkol byl navíc zašifrovaný v obrázcích, takže vyžadoval přemýšlení a bohatou slovní zásobu. Ze třídy 3.

Více

Publikováno 25. 9. 2022 18:42

Exkurze do ZOO Kopeček u Olomouce

V pátek 16. září absolvovali žáci 8. tříd tradiční "cestu za poznáním". Opět se všichni ráno vydali do ZOO Kopeček u Olomouce a přírodopisná exkurze mohla začít. Získané poznatky se jim určitě budou během výuky v lavicích hodit.

Více

Publikováno 21. 9. 2022 21:02

Atletický čtyřboj

Dne 20. 9. 2022 se konalo okresní finále tradiční soutěže - Atletického čtyřboje. Tentokrát byl závod ovlivněn nepřízní počasí i časovou náročností.

Více

Publikováno 21. 9. 2022 20:44

Magický Senegal

V úterý 20 září se naši žáci 7. tříd zúčastnili poutavé besedy v rámci zeměpisu v městském divadle. Tentokrát zaměřené na Senegal.  Do těchto projektů se zapojujeme pravidelně a vždy se žákům moc líbí.

Více

Publikováno 21. 9. 2022 14:05

První pomoc

Během středy a čtvrtka - 14. a 15. září - se vystřídali v učebně hudební výchovy všichni žáci 7., 8. a 9. tříd na besedě, jejíž tématem byla byla prioritně prevence úrazů a následně zásady poskytování 1. pomoci.

Více

Publikováno 15. 9. 2022 17:29

Ukázka korfbalu

Ve středu 14. září dostali žáci 1. stupně možnost vyzkoušet si hod na korfbalový koš a seznámit se tak s pravidly této zajímavé hry. Třeba to některé z nich nalákalo natolik, že se přihlásí do kroužku a budou se této hře věnovat naplno.

Více

Publikováno 15. 9. 2022 17:19

Loutky tančí

V úterý 13. září k nám do školy zavítalo Divadlo Narcis se svým loutkovým představením pro děti z 1. stupně s názvem Loutky tančí. Nechybělo ani povídání o loutkách a žáci měli možnost vyzkoušet i vodění loutek. Klukům i holkám se představení moc líbilo.

Více

Publikováno 15. 9. 2022 17:09

Branný závod – 0. ročník Memoriálu ppor. Pavla Mauera

Na konci června se žáci naší školy zúčastnili branného závodu na střelnici AČR v Hamrech. Reprezentovala nás 4 tříčlenná družstva. Do finále, které se konalo 1. září na stejném místě, postoupila 3 naše družstva. Ze 30 družstev postupovalo 20.