Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Informace k zápisu do 1. tříd

viz. Základní škola - Zápis do 1. třídy

Slavnostní zakončení školního roku

Letošní slavnostní zakončení školního roku proběhlo o něco dříve než skončil školní rok samotný. Žáci celé školy, všichni vyučující i celá řada rodičů se přišli rozloučit už v pátek 23. června se žáky 9.

Publikováno 28. 6. 2023 10:35

Sportovní den na 2. stupni

Tradiční sportovní dopoledne před závěrem školního roku se uskutečnilo za krásného slunečného počasí v pondělí 19. června. Žáci 2. stupně se mohli buď aktivně zapojit nebo jen fandit svým spolužákům. Probíhaly turnaje mezi třídami ve florbale, fotbale, přehazované, a to ve dvou kategoriích, 1.

Publikováno 19. 6. 2023 22:17

Jíme zdravě

Projektový den na 1. stupni si užili žáci v úterý 13. června. Povídání o zdravém způsobu života zakončili i bohatou ochutnávkou různých druhů ovoce a zeleniny.

Publikováno 16. 6. 2023 12:36

4. část projektu Miniškolička

Ve středu 14. června se setkali naposledy před nástupem do školy nastávající prvňáčci se svými budoucími třídními učitelkami a staršími spolužáky ze 3. B a 5. A, kteří jim budou určitě skvělou oporou a kamarády od září, kdy poprvé usednou do školních lavic.

Publikováno 16. 6. 2023 11:29

3. část projektu Miniškolička

Ve středu 7. června pokračoval projekt Miniškolička, do kterého se tentokrát zapojili žáci 2. tříd s paní učitelkou Jurčíkovou a panem učitelem Pytelou. Zabrali obě tělocvičny a připravili pro naše předškoláky překážkové dráhy a stanoviště, na kterých byla zapotřebí troška zručnosti a obratnosti.

Publikováno 12. 6. 2023 21:40

Tenisové turnaje

Tradiční tenisové turnaje žáků se uskutečnily i v závěru letošního školního roku. Jako první je odstartovali 25. května žáci 5. B, kteří hráli všichni v jedné kategorii, nalosovali se do čtyř tabulek po šesti hráčích, kde si zahráli každý s každým.

Publikováno 12. 6. 2023 20:49

Poslední setkání nadaných žáků

Dne 8. 6. si přišli šikovní žáci naší školy vyzkoušet práci s báječnou stavebnicí PLUS-PLUS. Stavebnice se nezalekli žáci ze 7.

Publikováno 12. 6. 2023 9:14

Návštěva botanické zahrady

Minulý týden navštívili žáci sedmých tříd spolu s paní učitelkou Kaprálovou v rámci výuky přírodopisu Botanickou zahradu Petra Albrechta v Prostějově. Dozvěděli se něco málo o historii této zahrady i o významném ochránci přírody Petru Albrechtovi, jehož jméno nese.

Publikováno 5. 6. 2023 15:27

Den dětí

V pátek 2. června se na školním hřišti za krásného slunečného počasí uskutečnil Den dětí. Pro žáky 1.

Autor: K.S. Publikováno 5. 6. 2023 15:18

Den sousedů

Na úterý 30. května připadl v kalendáři Den sousedů, který jsme využili k realizaci projektového dne v rámci zeměpisu a pracovních činností. Zapojeni do něj byli 7. a 9. ročníky.

Autor: K.S. Publikováno 4. 6. 2023 18:05